Hakkımızda

Kaşif Güler Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kurucusu olan bu sektörün duayeni Kaşif Güler'in 40 yıllık bilgi ve deneyim birikiminin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Anadolunun gözbebeği Bursa'dan tüm Türkiye'ye yayılan kalitesi şimdi de dünyaya açılıyor. Şirketimiz 25 yıldır kese imalatında 1 numara olmanın haklı gururunu taşıyor.

%100 flaş ipliklerden mamul edilen keselerimiz cilt sağlığınız için kalite ve özenle hazırlanmaktadır.

Vizyonumuz

1975 yılında kurulan firmamız kişisel bakımda vicudumuzun doğal ışıltısını ortaya çıkartmak amacı ile siz müşterilerimize peeling yüz ve vicut bakım keseleri üretmektedir.

´Firmamız her geçen gün müşteri portföyünü ve ürün yelpazesini genişletmektedir.Doğal olan ürünlerimiz sizden gelen talepler ve istekler doğrultusunda kişiye ve vicuda özel ürün çalışmalarını titizlikle yapmaktadır.

Kullandığınız her ürün bizim garantimiz altındadır.Yüzünüzdeki canlılığı üzerinizdeki yorgunluğu atmanızın doğal yoludur kese yapmak.

2016 yılı hedeflerimiz arasında size daha kolay ulaşabilmek için pazar ağımızı genişletiyor ve duyduğunuz menuniyetten gurur duyuyor sağlıklı mutlu gülücükler diliyoruz .

Türk Banyoları ve Kese

Marmara'nın güney kıyısında, İstanbul'dan bir kaç saat ötede, Türkiye'nin en büyük kayak merkezi olan Uludağ'ın eteklerinde kurulmuş olan bir şehir vardır. Bu şehir, Anadolu'nun en eski şehirlerinden biridir, büyük bir tarihi geçmişi, yumuşak bir iklimi vardır ve doğal güzellikleri nedeniyle Yeşil Bursa diye bilinir. Bursa'da sıcak su kaynakları yüzünden Türk Hamamlarının özel bir yeri vardır. Uludağ sönmüş bir volkan olduğu için, yer kabuğunun derinliklerindeki yeraltı suları sıcak kayalar yüzünden ısıtılır ve kükürd, demir, potasyum dahil bir çok minerali eritirler.

600 yıldan daha fazla bir süre önce, şehri fethettikten hemen sonra, Türkler bu şehirde Türk Hamamları inşa etmeye başlamışlardır ve bu banyoların bir çok hastalığı tedavi ettiği de iddia edilmektedir. Zamanımızda ise bu banyoların ünü Türkiye sınırlarının ötesindeki insanlara ulaşmıştır ve yıldan yıla gezegenimizin her köşesinden daha çok insan bu şehri gezmeye veya şifa bulmaya gelmektedir. Geçtiğimiz yıllarda Bursa'ya Avrupa Şehri ünvanı verilmiştir ve bu şehrimizi gezen turist sayısında artış olmasında büyük rol oynamıştır. Eğer şans eseri Bursa'dan geçerseniz ve buradaki Türk Hamamlarından birini zayaret ederseniz, kurna (sıcak ve soğuk su akan muslukları olan genellikle mermerden yapılmış küçük bir su havuzu) önünde oturmuş kese yapan bir İngiliz centilmeni veya vucudunu kese ile ovduran bir Amerikalı yada Alman centilmeni görürseniz hiç şaşırmayın.

Ama neden kese? Hiç bir Türk kesesiz hamam düşünemez ve eğer vucudunuzu keselemezseniz hamamda tam banyo yapmış sayılmazsınız. Bu nedenle herkes hamamlarda kese yapılmasını bekler ve bir kez keselenmeye alışırsanız bir daha kesesiz bir banyo düşünemezseniz, ister bir Türk Hamamı olsun isterse evde bir küvette.